



Läderförkläde, cognac
När det är dags att gå in i köket och laga mat är det exklusiva läderförklädet från Mareld en praktisk följeslagare som kombinerar hållbarhet och stil. Förklädet är handgjort i Nederländerna av noggrant bearbetad hållbar kohud, som är mjuk och flexibel för en lyxig känsla, komfort och kvalitet.
Med en justerbar halsrem och ett bälte som kan justeras från 71 cm till 134 cm får du ett förkläde med ett brett storleksspann som säkerställer en bekväm passform för de flesta. Dessutom är förklädet lätt att rengöra och har låg vikt, vilket gör det bekvämt att bära även under längre perioder.
Mareld läderförkläde finns i tre klassiska färger, brun, svart och cognac, så att du kan välja den färg som bäst passar din stil eller köksinredning - en bra investering för dig själv eller en lyxig present till matentusiasten.
Mer information om Läderförkläde, cognac
Susanne
17 dagar sedan
Fin färg, bra kvalitet. Prisvärd!
Martin
25 dagar sedan
Har endast känt på den då det är en present. Men skinnet känns väldigt mjukt och är otroligt snyggt.
Monika
fyra månader sedan
Torunn
sex månader sedan
Morten
sju månader sedan
Ett bra och funktionellt förkläde som motsvarade förväntningarna. Lite svårt att fästa remmen på ryggen, men det går med lite övning.
sylvia
sju månader sedan
Eline Kristine B
åtta månader sedan
Superfint! Mjukt och fint och färgen konjak var perfekt. Kocken blev väldigt glad😊




